Transformacinis psichologinis žaidimas „Psichosomatika”

Transformacinis psichologinis žaidimas „PSICHOSOMATIKA“ – unikalus algoritmas, leidžiantis lengva žaidimo forma plačiai ir visapusiškai išanalizuoti savo ligos simptomus, atrasti jų galimas psichologines priežastis ir surasti savo sveikatos problemų sprendimo būdus. 

Kviečiu Jus, mielos moterys, su mano vedimu ir pagalba sužaisti šį unikalų psichologinį žaidimą, naudojant MAK (metaforines asiociatyvines korteles), kurios leidžia „ištraukti“ Jums aktualiausią informaciją iš Jūsų pasąmonės, pažinti savo ligą bei žengti didelį žingsnį savo puikios sveikatos link

„To, kuris trokšta sveikatos, pirmiausia pasiteiraukime, ar jis pasiruošęs panaikinti ligos priežastis. Tik tuomet galima jam padėti.“ - Hipokratas

Psichosomatika – mokslas, tiriantis psichologinių, emocinių ir socialinių reiškinių ryšį su kūno ligomis. Medicininiu požiūriu psichosomatiniai sutrikimai – tai visa grupė ligų, kurios dažniausiai prasideda streso fone. Pagrindinė idėja yra tai, kad psichologinės būsenos, mintys, jausmai ir stresas gali turėti tiesioginį poveikį žmogaus fiziniam sveikatai ir gali sukelti ar pabloginti tam tikras somatines (fizinio organizmo) sveikatos problemas. 

ŽAIDIMAS „PSICHOSOMATIKA“ – tai unikalus psichologinis transformacinis žaidimas, kuris yra puikus būdas atrasti atsakymus į jus dominančius klausimus jūsų sveikatos tema ar rasti paslėptas pasąmonines Jūsų negalavimų priežastis, sukurti sąlygas norimiems pokyčiams. Tai – ne tik pagalba Jums sergant, bet ir įdomi kelionė, norint iš tikro pasveikti gydant ne tik savo fizinį kūną, bet savo sielą ir protą.

Žaidimas leidžia atsekti savo mintis, stereotipus ir nuostatas, kurios sukelia ligas, taip pat suvokti paslėptą simptomo naudą („antrinę naudą“) ir susidoroti su tomis užslopintomis emocijomis, dėl kurių žmogus suserga. Paskutiniuose žaidimo etapuose klientas ieško resursų, kad taptų sveikas ir aiškiai sau atsako į klausimą, kodėl jis turi būti sveikas. O jeigu paprasčiau, tai psichosomatika yra medicinos ir psichologijos sankirtoje esantis mokslas, teigiantis, kad už daugelio kūno simptomų slypi priežastys, esančios galvoje. 

Mūsų fizinis kūnas reaguoja į mūsų gyvenimo įvykius, emocijas, mintis ir pan. Kuo daugiau problemų, streso, nemalonių gyvenimo įvykių, išorinio pasaulio spaudimo, užspaustų emocijų ar pan., tuo labiau reaguoja tam tikri kūno organai ir atsiranda psichosomatiniai ligų simptomai. Norėdami juos nuslopinti, puolame gerti medikamentus ir dažniausiai nesusimąstome, kad mūsų ligos gali turėti ne tik fizines, bet ir mentalines, psichologines priežastis. Tad šio žaidimo pagalba ieškosime būtent šių priežasčių.

 

O jeigu esate jau girdėję apie psichosomatiką, bet esate pasimetę daugelyje psichosomatinių teorijų bei požiūrių ir jums reikia aiškaus algoritmo, kuriame būtų visos pagrindinės psichosomatikos teorijos, tai šis žaidimas – kaip tik Jums.

Šio žaidimo etapai

– PRIEŽASTYS. Ieškome ligos simptomo atsiradimo priežasčių (darbas su MAK);

– JAUSMŲ ŽEMĖLAPIS (darbas su MAK);

– ATSINEŠIMAS Į SIMPTOMĄ;

– PAGERĖJIMAS IR PABLOGĖJIMAS;

– MENTALINĖS PINKLĖS IR ANTRINĖS NAUDOS;

– PLANUOJAMI ŽINGSNIAI SIMPTOMO ĮVEIKIMUI;

– RESURSAI IR SIMPTOMO METAFORA.

 

ŽAIDIMO TIKSLAI:

  • atrasti savo ligos simptomų psichologines priežastis;
  • nustatyti kognityvinius apribojimus, trukdančius būti sveikam;
  • gauti įžvalgas („nušvitimus“), suvokti esmines savo sveiktos problemų priežastis;
  • atrasti ir aptarti antrines simptomo/ligos naudas (pagaliau suprasti ir atsakyti sau į klausimą: „Kodėl sirgti man yra naudinga?“); 
  • padėti suprasti ir valdyti savo psichologinius veiksnius, siekiant pagerinti fizinę sveikatą;
  • prisiimti atsakomybę už įvykius savo gyvenime ant savęs ir išeiti iš „aukos sąmonės“ būsenos;
  • padidinti savo sąmoningumą bei naujai ir sąmoningai pažvelgti į savo ligą;
  • pakeisti požiūrį į save ir savo problematines gyvenimiškas situacijas;
  • pamatyti naujas galimybes, išsiaiškinti visus „už“ ir „prieš“, atrasti potencialą ir reikiamus resursus norimiems pokyčiams;
  • nusibrėžti konkrečius žingsnius puikios sveikatos link.

 

Žaidimo vedančioji – psichosomatikos specialistė GINTARĖ DAVAINIENĖ. Apie žaidimo vedėją informaciją rasite adresu: https://www.gintaredavainiene.lt/apie-mane/ 

 

Ir tai žaidimas, kurį galima žaisti daug kartų! Kiek ligų simptomų, tiek gali būti žaidimų… 

Žaidėjoms nereikalingas joks išankstinis pasirengimas. 

Garantuota saugi psichologinė atmosfera ir konfidencialumas. 

 

Žaidimas galimas ir INDIVIDUALIAI, ir MAŽOJE MOTERŲ GRUPĖJE (max 7 moterys).

 

Žaidimo kainos:

– individuliai (1 moteris) – 150 Eur/asm (trukmė iki 2,5 val.)

– moterų grupei (iki 5 moterų) – 300 Eur/visai grupei (trukmė iki 3 val.), jūsų pageidaujamoje vietoje. Jei kitame mieste, o ne Vilniuje, tai plius kuro išlaidos.

– moterų grupei (iki 7 moterų) – 400 Eur/visai grupei (trukmė iki 3,5 val.), jūsų pageidaujamoje vietoje. Jei kitame mieste (ne Vilniuje), tai plius kuro išlaidos.

 

KONTAKTAI REGISTRACIJAI IR PASITEIRAVIMUI: el. p. gintare@dreamer.lt  arba telefonu 8-698-00058.

DĖMESIO! Registruojantis reikalinga nurodyti savo vardą, pavardę ir mob. telefono numerį. Renginio dieną prašome registruotis telefonu.

SU SAVIMI REIKIA TURĖTI: sąsiuvinį užrašams ir rašiklį. Rekomenduojama užsirašyti visas savo įžvalgas, patirtis, kas leis vėliau ramiai paanalizuoti ir gauti dar daugiau reikalingų įžvalgų.

„Juk mūsų kūnas yra pati didžiausia egzistencijos paslaptis. Jame glūdi visos visatos paslaptys, kurių dažniausiai net nebandome atskleisti. Mes neįvertiname nei savo kūno, nei sielos galimybių, neieškome savyje visatos sąmonės. O reikėtų ieškoti, nes tik suvokę, kokie esame ypatingi ir koks glaudus ryšys tarp mūsų kūno, sielos bei visatos, geriau pažinsime save. Pažinę save, savo kūną ir sielą sugebėsime pažinti savo ligas ir jų atsiradimo priežastis. Suvokę ligų prigimtį galėsime jas išgydyti arba iš viso jų išvengti.

Prisiminkime priežasties ir pasekmės dėsnį, kuris skelbia, kad visi padariniai, tokie kaip stresas, liga, skurdas, vienatvė, laimė, turtas, sveikata, turi savo priežastį ir nesvarbu, ar mes ją žinome ir suvokiame. 

Liga irgi yra pasekmė. Norėdami išgyti turime ne gerti medikamentus, bandydami pašalinti jau atsiradusius simptomus, o pirmiausia susimąstyti, kokia tikroji ligos priežastis. Gal iš pradžių reikėtų pagalvoti, kokios mintys, jausmai ar veiksmai prie to privedė?

Vaistais tik nuslopinate simptomus, kurie jums sako, kad kažkas jūsų kūnui negerai, kad pažeista pusiausvyra ir iš tiesų reikia gydytis, t. y. ieškoti tikrųjų ligos bei skausmo priežasčių. Galbūt tai slypi ypač nemaloniuose jūsų praeities įvykiuose, kuriuos prisiminus atsiveria sunkiai gyjančios sielos žaizdos? Galbūt manote, kad praeitin nugrūstas sielos skausmas daugiau nedrums jums ramybės? Klystate, nes jis nedingo. Jis įsirašė į pasąmonę ir galbūt dabar prasiveržia ligos pavidalu, o jūs to nesuprantate arba net nenorite suprasti. Ir nesvarbu, kas toji pasekmė, nes priežastis visada yra. Pasekmė, pasireiškianti kaip liga, kreipiasi į jus per kūną, nori pasakyti, kad kažką gyvenime darote ne taip ir kad jūsų mąstymas yra klaidingas ar net pražūtingas. Liga perspėja, kad reikia atsisakyti žalingo mąstymo ir ribotų įsitikinimų. Kūnas per ligą kalba savo kalba, bet jūs jos nesuprantate ir signalus malšinate medikamentais. Atminkite, kad sveikata – pasąmonės veidrodis. Pasąmonė sukuria ligą tarsi signalą sąmoningam protui, kad jis pagaliau susivoktų, kas vyksta iš tiesų, ir pradėtų veikti.“

(Ištrauka iš Gintarės Davainienės knygos “Svajonę paversk tikrovę”)